Muğla
05 Mart, 2024, Salı
 • DOLAR
  18.23
 • EURO
  18.10
 • ALTIN
  998.65
 • BIST
  3353.49
 • BTC
  18817.98$

Marmaris’te depremzedelere yönelik çalışmalar değerlendirildi

Marmaris’te depremzedelere yönelik çalışmalar değerlendirildi
yapılan çalışmalar ile afet bölgesine gönderilen yardımların koordine edildiği ve değerlendirildiği toplantıya başkanlık etti.

Türkiye’nin en büyük felaketlerinden biri olarak tarihe geçen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Muğla’nın tüm ilçelerinde depremzedeler için yapılan çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor.

Marmaris’te Depremzedelerimizi karşılama noktası olarak belirlenen Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelini ziyaret eden Vali Orhan Tavlı Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy ve ilgilerden yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Uygulama Otelinde ilk olarak depremzede kayıt masasını ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, barınma yerlerine yerleştirilen depremzedeler ile görüştü, ayrıca otelde kurulan revir ve sosyal market gibi alanlarda incelemelerde bulundu.

Ziyaret ve İncelemelerin ardından Vali Orhan Tavlı başkanlığında yapılan toplantıda Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy deprem bölgesine yapılan yardımlar ve Marmaris’e gelen vatandaşlarımıza yönelik yapılan çalışmaları sunum eşliğinde anlattı.

Afet bölgesine yapılan yardımlara hız kesmeden devam ederken diğer yandan şehrimizde misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılamak ve yaralarını sarmak için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten Vali Orhan Tavlı şimdiye kadar Marmaris’ten deprem bölgesine  125 tır ve 7 kamyon insani yardım malzemesinin karayoluyla ve askeri gemilerle gönderildiğini, bunun yanında Marmaris’te 6 Binin üzerinde depremzedeye barınma hizmeti verildiğini ifade ederek bu zor dönemde depremzede vatandaşlara kapılarını açan otel sahiplerine teşekkür etti.

Çok büyük bir afet yaşandığını ve bölgenin çok soğuk olduğunu belirten Vali Orhan Tavlı “Deprem bölgesine yapılan yardımları aksatmadan ilimize gelen vatandaşlarımıza da yardım elimizi uzatarak yaraları hep birlikte saracağız. Misafirlerimize yeme içme ve barınma hizmetinin en iyisini sunabilmek için tüm gücümüzle sahada ve depremzede vatandaşlarımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

Yaşanan deprem felaketinin ardından başlayan Muğla’nın “Dünyanın İncisi” olarak bilinen turistik ilçesi Marmaris’te ve tüm ilçelerimizde depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için aralıksız devam eden çalışmaların her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirten Vali Orhan Tavlı Hayırsever vatandaşlarımız, iş insanlarımız, otelcilerimiz ve yöneticilerimiz başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

7 gün 24 saat hizmet veren karşılama merkezinde çay, kahve ve sıcak çorba ikramının yanında sağlık, psiko sosyal destek, rehberlik ile iş ve meslek danışmanlığı gibi destek hizmetlerinin de sunulduğunun belirtildiği toplantıda Marmaris’te 73 oteldeki 1400 kişiye yemek hizmeti sağlandığı, Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri ve gönüllü öğretmenlerden 276

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!