Muğla
23 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  18.23
 • EURO
  18.10
 • ALTIN
  998.65
 • BIST
  3353.49
 • BTC
  18817.98$

Muğla İl Tanıtım ve Geliştirme Toplantısı Vali Orhan Tavlı Başkanlığında Yapıldı

Muğla İl Tanıtım ve Geliştirme Toplantısı Vali Orhan Tavlı Başkanlığında Yapıldı
“İl Tanıtım ve Geliştirme Programı” kapsamında düzenlenen Muğla İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında yapıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi VİP Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Orhan Tavlı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Murat Sarı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Ürün Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy, Bölge Destinasyon Koordinatörü Elif Köseoğlu, Destinasyon Müdürü Yıldırım Uğursoy, Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Özgür Akdağ, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bakiye Uğur, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Toprak, Muğla İl Sağlık Müdürü Ali Burak Mülayim, Muğla tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak,  Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Güney Ege Kalkınma Ajansı Tanıtım ve Dış İlişkiler Başkanı Ece Gölükçetin TURSAB Marmaris BYK Başkanı Suat Esin, Muğla Turist Rehberleri Odası Başkan Yardımcısı Feriştah Ölmez Şölener, Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı İlkay Tugay, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Eğitim Komisyonu Başkanı Dr. Yusuf Günaydın, Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz Turizm Otelciler ve Turistik İşletmeciler Birliği (DOKTOB) Fulya Okutur, Muğla Valiliği Avrupa Birliği Dış İlişkiler Bürosu Proje Koordinatörü Dr. Ahmet Esen ve Proje Yöneticisi Dr.Çiğdem Demirci katıldı.

Muğla’da son 2 yılda sağlık turizmi konusunda yapılan çalışmalar, hazırlıklar ve mevcut durum ile yapılan çalışmalar içinde ortaya çıkan Muğla Sağlık Turizmi Tek Durak Hizmet Kümeleme Projesi ve projenin tanıtılması konularında Muğla Valiliği Avrupa Birliği Dış İlişkiler Bürosu Proje Koordinatörü Dr. Ahmet Esen ve Proje Yöneticisi Dr. Çiğdem Demirci tarafından sunum yapıldı.

Muğla’nın 2022 tanıtım performansının ve sosyal medyadan radyo televizyon gazete, dergi içerikleri ve billboardlara kadar çeşitli mecralarda yapılan tanıtımların değerlendirildiği toplantıda yurt içi ve yurt dışı fuarlarla ilgili gelişmeler detaylı bir şekilde görüşüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Ürün Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy tarafından 2022 yılı faaliyetleri hakkında kurul üyelerine sunum yapıldı  

39 ülkede 165 işbirliği yapıldığını belirten Şensoy, Go Türkiye platformundan yapılan çalışmaları detaylıca anlattı. Kültür, Gastronomi, Spor, Deniz, Kum, Güneş faktörlerinin yanında Zengin deneyim çeşidine sahip, herkesin seyahat etmek isteyeceği, eşsiz unsurları olan, mutluluk vaad eden Turk Aegean markasının oluşturulduğunu Muğla tanıtımının yapıldığı reklam filminin dijital mecralarda 200’den fazla ülkede 589 milyon gösterim 220 Milyon izlenme aldığını Tv kanallarında ise 23 bin kez gösterildiğini ifade etti

Muğla’nın global dergi iletişimi için 17 ülkede 41 farklı mecrada 68 yayın yapıldığını belirten Şensoy, proaktif tanıtım modeli ile çok sayıda insana ulaşarak Muğla’nın tarihi kültürel ve doğal güzelliklerinin aktarıldığını söyledi.

Muğla Turizminin geliştirilmesine yönelik rota çalışmalarından da bahseden Şensoy, Likya Yolu, Zeytin Ağacı Yolu, Karya Yolu ve Türk Egesi (TürkEagean) yolu rotaları için online platform ve broşür çalışmalarının başladığını, rotalarda deneyim zenginleştirilmesi çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Ürün Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy Muğla’nın Sağlık Turizmi çalışmalarını ve Muğla Sağlık Turizmi Tek Durak Hizmet Merkezi Kümelenme Projesini daha detaylı görüşmek için proje ekibini TGA merkez ofisine davet etti.

Vali Orhan Tavlı Muğla’daki Sağlık Turizmi çalışmaları ve Muğla Sağlık Turizmi Tek Durak Hizmet Kümeleme Projesi için Valilik AB ve Proje ofisine, Başarılı çalışmaları nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansına ve katılımları nedeniyle kurul üyelerine teşekkür etti.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!